Sıkça Sorulan Sorular

Kurum adına bağış yapılacağından hat kullanıcıları yerine kurumlar,
CT24 1100 8310 0103 0400 0000 0393 (KKTC Vakıflar Bankası) UBAN numarasına bağışlarını yapabilirler. Yapılan bağış sonrası dikilen fidanlar kurum adına dikilecek olup müşterilerimize bilgi verilecektir.

Bağış makbuzunuzun fotoğrafını kktcfidan@kktcell.com email adresine göndermenizin ardından kurum adına düzenlenmiş sertifikanız belirttiğiniz email adresinize ulaştırılacaktır.
Faturasız Hat veya Diğer Operatör kullanıcıları
CT24 1100 8310 0103 0400 0000 0393 (KKTC Vakıflar Bankası) UBAN numarasına bağışlarını yapabilirler. Yapılan bağış sonrası dikilen fidanlar kurum adına dikilecek olup müşterilerimize bilgi verilecektir.

Bağış makbuzunuzun fotoğrafını kktcfidan@kktcell.com email adresine göndermenizin ardından adınıza düzenlenmiş sertifikanız belirttiğiniz email adresinize ulaştırılacaktır.
Kıbrıs iklim şartları gereği yağışın bol olduğu dönemler dikilen fidanın kök salması için önemlidir. Bu yüzden Ocak-Nisan ayları içerisinde fidan dikimi yapılması önerilmektedir.
Fidan bağış birim bedeli 5 TL’dir, minimum 1 adet, maximum 50 adet fidan bağışınız karşılığında eFidan teşekkür sertifikası gönderilmektedir. 50 adet üzeri fidan bağışları banka havalesi veya elden makbuz karşılığı KKTC Orman Dairesine yapılmaktadır.

 1. Ana sayfada fidan bağışı yap veya Sende katıl butnuna tıklayarak bağış sistemini başlatabilirsiniz.
 2. Bağışlamak istediğiniz fidan sayısını seçtikten sonra Kuzey Kıbrıs Turkcell faturalı hattınızın 10 haneli numarasını giriniz.
 3. Gerçekleştireceğiniz bağış türünü, email adresinizi ve dilerseniz fidan hediye edeceğiniz kişinin mail adresi bilgilerinin girerek süreci tamamlayabilirisiniz.
 4. Belirlenen mail adresine yapılan bağış sonrası sertifika gönderimi tamamlanacaktır.

KKTC Orman Dairesi

UBAN Numarası: CT24 1100 8310 0103 0400 0000 0393 (KKTC Vakıflar Bankası)
Fidan dikim alanları KKTC Orman Dairesinin belirlediği alanlar önceliklendirilerek dikim yapılmaktadır. Bireysel fidan bağışınızı özellikle belli bir alan için yaptıysanız dikim alanı ile ilgili olarak KKTC Orman Dairesi ile görüşebilir ve dikim alanınızı seçebilirsiniz.
Sertifikalar email bilgileri doğru olarak yazıldığı taktirde en geç 10 gün içerisinde sertifikanız email adresinize gönderilecektir.
Bağış yaptığınız telefon numaranızı ve SMS ile gelen onay kodunu girerek, dijital sertifikanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Genel Müdürlük Telefon: +90 (392) 22 84 991
Adres: Şehit Ecvet Yusuf Caddesi,
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı
Orman Dairesi Genel Müdürlüğü
Yenişehir / Lefkoşa / KKTC
Kıbrıs iklim şartları gereği dikilecek ağaçlar güncel bilgiler kısmında belirtilmiştir. Çoğunlukla dikilen ağaç türleri aşağıdaki gibidir.

 • Çam (Kızılçam) : %68
 • Selvi : %12
 • Ardıç: %9
 • Diğer Türler: %6
 • Kıbrıs Akasyası: %3
 • Okaliptüs: %2
 • Dikilen fidanın türüne göre büyüme koşulları değişmektedir. Genel bilgiler kısmından ağaç türüne göre özelliklerinin neler olduğunu ayrıca inceleyebilirsiniz.
  Dikilen fidanların bakımı KKTC Orman Dairesi tarafından yapılmaktadır. Detaylı bilgi için KKTC Orman Dairesin'den bilgi alabilirsiniz.
  Bağışınızı şimdilik Kuzey Kıbrıs Turkcell faturalı hattınız ile www.kktcfidan.com web sayfasından, UBAN numarası veya bağış makbuzu karşılığında KKTC Orman Dairesine yapabilirsiniz.
  Bağış yaptığınız telefon numaranızı ve SMS ile gelen onay kodunu girerek, dijital sertifikanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu aşamada isim bilgilerini düzenlemek mümkün değildir.
  KKTC Orman yasası gereği ormanlık alanlarda tabela konumlandırma yapılmamaktadır. Konu ile ilgili KKTC Orman Dairesin'den detaylı bilgi alabilirsiniz.

  İletişim Formu